Udział w obchodach rocznicowych w Olkuszu i Bukownie

11.11.2022

Olkuszanie uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości.
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olkuszu rozpoczęły się mszą święta w intencji ojczyzny, która została odprawiona w bazylice pod wezwaniem świętego Andrzeja Apostoła.

Po mszy wszyscy udali się na Rynek gdzie przemawiał starosta olkuski Bogumił Sobczyk
"To jaka będzie Polska, jaka będzie wolność zależy tylko od nas. To od nas zależy, czy Polska będzie wolna "

Po przemówieniu starosty delegacje władz samorządowych i centralnych a także uczniowie oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.
Nasza młodzież również uczestniczyła w tym doniosłym wydarzeniu na zaproszenie pana starosty.

Święto Niepodległości w gminie Bukowno
Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej w Bukownie przedstawiciele naszej młodzieży wzięli udział w miejskich obchodach przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości Polski...
W tym dniu uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która miała początek o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie.
Po zakończeniu Mszy Św. dalsza część uroczystości odbyła się pod Obeliskiem Żołnierza Polskiego przy ulicy 1 Maja, gdzie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowała krótki program artystyczny. Delegacje oraz Mieszkańcy miasta złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.
Nasi chłopcy jak zwykle godnie reprezentowali naszą szkołę.
Dziękujemy im za obowiązkowość i poczucie odpowiedzialności.