Zespół Szkół w Olkuszu

LO - Oddziały Przygotowania Wojskowego

  
                                                
 
 
 
 
 
 
         

Czołem! Od września 2021 roku nasza realizuje program szkolenia Oddziału Przygotowania Wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej!

Program ten jest przeznaczony dla uczniów klas mundurowych, którzy chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu wojskowości. Zezwolenie zostało wydane przez MON  dnia 15.III 2021 r

Absolwenci Oddziałów Przygotowania Wojskowego mogą liczyć na wiele korzyści. Przede wszystkim, będą mieli preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej. Co więcej, będą mogli liczyć na przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach oraz na stałe konsultacje przedstawicieli wojskowych komend uzupełnień.

Kształcone umiejętności min:

  • pogłębianie komunikatywnych sprawności językowych
  • kształtowanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i osób towarzyszących
  • odporność psychiczna na stres
  • dostosowanie do zmiennych warunków służby
  • podporządkowanie się poleceniom i rozkazom, karność 
  • praca zespołowa
  • przygotowywanie projektów

Podczas zajęć edukacyjnych przekazywana będzie im wiedza dotycząca zagadnień wojskowych, takich jak musztra, szyk czy defilada, a na placu szkolnym będą ćwiczone ich poprawne wykonanie, co pozwoli im przygotować się do uroczystego ślubowania.

 

Gdzie możesz pracować po ukończeniu kierunku:

 

 

 

 Jak widzicie, program szkolenia Oddziału Przygotowania Wojskowego to świetna okazja, by zdobyć cenne doświadczenie, rozwijać swoje umiejętności i przygotować się do służby wojskowej lub pracy w różnych instytucjach. 

ZAPISZ SIĘ 

  
 

 

Pliki do pobrania