REKRUTACJA 2024/2025 W OLKUSZU LICEUM DLA DOROSŁYCH

Liceum ogólnokształcące dla dorosłych 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest edukacja. Niemniej jednak nie zawsze życiowe okoliczności pozwalają nam na kontynuowanie nauki w szkole średniej. Nie martw się, istnieje wiele możliwości, jakie daje liceum dla dorosłych.

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie ukończyły liceum lub chciałyby podnieść swoje kwalifikacje. Liceum dla dorosłych oferuje w pełni profesjonalne nauczanie i umożliwia zdobycie wykształcenia średniego, dzięki czemu otwierają się przed tobą nowe możliwości.

Czym tak naprawdę jest liceum dla dorosłych? To szkoła, która przygotowuje do egzaminu maturalnego, a także umożliwia podjęcie nauki na studiach lub w szkole policealnej. Forma zaoczna pozwala na łączenie nauki z pracą zawodową. Tym samym, możesz zdobyć wykształcenie średnie, jednocześnie nie rezygnując z pracy i dochodów.

Do liceum dla dorosłych zapisywać się mogą osoby, które ukończyły 18 lat oraz gimnazjum, ośmioletnią podstawówkę lub zasadniczą szkołę zawodową. Przyjęcie do szkoły nie wymaga dodatkowych egzaminów wstępnych, ani rozmów kwalifikacyjnych. Wystarczy jedynie złożyć podanie o przyjęcie i czekać na decyzję.

W planach zajęć liceów dla dorosłych znajdują się przedmioty takie jak język polski, historia, WOS, matematyka, biologia, chemia, geografia, fizyka, informatyka, podstawy przedsiębiorczości czy język obcy. Programy nauczania są bardzo podobne do tych, które pojawiają się w klasycznych szkołach średnich.

Nauka w liceum dla dorosłych trwa 4 lata, tak jak w szkole średniej przeznaczonej dla młodzieży. Co więcej, także i takie liceum realizuje podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, dzięki czemu słuchacze mogą liczyć na dobre przygotowanie merytoryczne pod kątem wymagań stawianych przez egzaminy maturalne.

Dlaczego warto rozważyć wybór liceum dla dorosłych? To doskonała okazja, by dokończyć swoją edukację i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Zdobycie wykształcenia średniego pozwoli ci na znalezienie atr

ZAPISZ SIĘ ONLINE